Darmowy licznik odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Chyba dziś nie zasnę

   Pełnia była 2 dni temu, ale wtedy było pochmurno i nie było widać księżyca, za to dziś pokazał się w pełnej okazałości- przed 20 odebrałam Filipa od kolegi, wracaliśmy samochodem i tuż nad dachami pobliskich domów wisiał ogromny, lekko tylko nadgryziony księżyc. Niesamowicie błyszczący, wyraźny, piękny. Szkoda tylko, że jak zwykle zamieszał nam trochę. Co ciekawsze- czasem te szaleństwa cukrowe są tuż przed pełnią, czasem w trakcie, a czasem tuż po. Nigdy nie da się przewidzieć jak będzie tym razem. Właśnie dziś mieliśmy taki dzień, rano w porządku, a potem 200- 260, mało reagujące na korekty i inne działania. Po południu Filip poszedł do kolegi, tam przez 3 godziny było idealnie, a po powrocie do domu znów dobiło do 170 i chyba na tym się nie skończy, więc noc mogę mieć na czuwaniu. A hemoglobina glikowana niestety 6,4%. Oczywiście to bardzo dobry wynik, ale ja chciałabym jeszcze lepiej.

  Drugi powód niespania to Mati na imprezie osiemnastkowej. Pierwsza z cyklu wielu w najbliższym roku. No i jak to z tego typu imprezami bywa- coś tam mnie uwiera. Mati jest rozsądny, dotychczas nie sprawiał większych kłopotów wychowawczych, nigdy nie zdarzyło mi się złapać go na stosowaniu używek (albo tego nie robił, albo tak dobrze się maskował). Tu większość kolegów jeszcze pełnoletnich nie jest, ale nawet wychowawczyni na zebraniu tydzień temu uczulała rodziców, że dzieciaki dostają małpiego rozumu na samą myśl o tych osiemnastkach. Jak młodzież zechce, to nikt ich nie upilnuje i nic im nie przeszkodzi, nawet obecność rodziców solenizantów. A co gorsza noc jest mroźna- już teraz -12 stopni, więc powrót do domu w stanie nawet lekko wskazującym może być niebezpieczny. Albo moja wyobraźnia jest aż tak niebezpieczna. Nie mam za wielu doświadczeń w tym temacie, bo Kuba był tylko na jednej imprezie ( wspominałam o niej dawno temu o tu- http://mamanieperfekcyjna.blox.pl/html/1310721,262146,20.html?23 ).O dziwo Mati jest bardziej towarzyski i ma większe grono kolegów, choć z pozoru wydaje się bardziej nieśmiały i wycofany. A ja zbieram nowe doświadczenia. Oby nie było takich afer jak po 15 urodzinach Mateusza (w ramach wspominania- http://mamanieperfekcyjna.blox.pl/html/1310721,262146,20.html?27 ).

   Chyba wobec tego mam czas na czytanie- dwutomowy cykl o Pliszce skończyłam. Mało kryminalny, bardziej obyczajowy, ale dobrze się czytało, choć "Trójkąt Beskidzki" był znacznie lepszy. Nie wiem za co się teraz zabrać. Kusi mnie Joanna Jax, zwłaszcza nowy cykl "zanim nadejdzie jutro". A tu Cytrynka podrzuca mi kolejne propozycje do czytania, nie zważając, że moja lista i tak jest długa jak stąd na księżyc. Ech...

środa, 23 stycznia 2019, aga-joz

Polecane wpisy

Komentarze
2019/01/23 22:29:05
Ja nie mogłem zasnąć minionej nocy.
-
2019/01/23 23:54:03
Odnośnie imprez- rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać... Zwracać uwagę, żeby "opiekowali się" sobą nawzajem...
I... linki nie działają :(
-
2019/01/24 19:39:04
Muszę zajrzeć do tych Wilczych Kobiet. A sagę Joanny Jax polecam. Czytałam, daje radę:)
Z 18-tkami syna nie miałam problemu. On sam jak skończył 18 lat, to jeszcze przed swoja imprezą wypił piwo na dworze w upalny dzień, swoje pierwsze w życiu. Może to dziwne, ale faktycznie tak było:) I tak się biedak pochorował, że do tej pory nie pije alkoholu :)))
Ale to było już jakiś czas temu, czasy zrobiły się inne i niestety trzeba tę młodzież obserwować, szpiegować niemal:)
-
2019/01/25 17:07:06
Nie działają linki. Na chłopców nie ma dobrej metody, do każdego trafia co innego. Myślę,że Twoja codzienna praca, to bycie mamą kochającą i mądrą jednocześnie, ustrzeże ich przed poważniejszymi błędami. Najważniejszy jest własny przykład, że jest się ok. a oni to widzą. Tak mi się wydaje.
I... cieszę się, że mam to już za sobą;-)
-
2019/01/25 18:57:25
Czy 18=tka czy 20-tka i tak będzie stres, ale nie ma co zakładać, że wszyscy od razu szaleją. Mam to już za sobą, też się obawiałam i nigdy wielkiego bum nie było, chociaż "na aniołeczka" też nie zawsze wracał.
-
2019/01/25 20:10:14
Przepraszam za nie działające linki. Oczywiście przeceniłam swoje umiejętności komputerowe
-
2019/01/25 20:38:46
Podobno najlepiej jest rozmawiać, ale czy teraz młodzi mają ochotę ze starszymi mówić o sobie? Ale trzeba obserwować.