Darmowy licznik odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Nastroje poetyckie

   Przepraszam moich przemiłych czytelników za lekkie zamieszanie i wprowadzenie w błąd. Moje trzy ostatnie wpisy były konsekwencją koncertów, na które udało mi się trafić.

   W piątek Czerwony Tulipan- ten koncert miał być 2 tygodnie temu, ale burza i nawałnica przeszkodziły. Zespół był tak miły, że jednak do nas dotarł w innym terminie. Deszcz tym razem też się rozpadał, ale znacznie mniejszy, koncert mimo że w amfiteatrze, to był dość kameralny, na scenie był zespół, a wokół również na scenie widzowie. Piosenki piękne, nastrój melancholijno- poetycki, bardzo się cieszę, bo Czerwony Tulipan to jeden z moich ulubionych zespołów.

   W sobotę Raz Dwa Trzy z piosenkami Młynarskiego. Oczywiście znów pełno wrażeń i wzruszeń, ale też i bardzo energetycznie. Jakoś tak nastroje koncertu wpisywały się w moje nastroje. Raz Dwa Trzy już kilka razy słuchałam na żywo, kilka płyt też mam. Bardzo, ale to bardzo było mi na tym koncercie dobrze.

  A w niedzielę dla dopełnienia przyjemności muzycznych w sąsiednim mieście grał Dom o Zielonych Progach. W sumie nie znałam tego zespołu aż tak dobrze, kilka piosenek słyszałam, owszem moje klimaty, ale po usłyszeniu na żywo wgłębiłam się w teksty i co tu dużo gadać- są mądre i głębokie.

  Tak że u mnie w sumie w porządku, napełniłam się muzyką i poezją po sam czubek głowy. Przede mną tydzień teoretycznie odpoczynku- zafundowałam sobie kolejny krótki urlop w ramach zakończenia wakacji. Miał być choć krótki wypad nad morze, ale chłopaki po obozie nie mają już chęci. Odebrałam ich przed południem, w domu padli do spania (zielona noc była chyba bardzo intensywna). Krótka pobudka na obiad i spali dalej, nawet nie wiem jak długo, bo przed 18 wyszłam na nadliczbowy dyżur (ochoty nie miałam, ale to była siła wyższa- i pokarało, bo było dużo, dużo więcej pracy niż zazwyczaj).

 

wtorek, 28 sierpnia 2018, aga-joz

Polecane wpisy

Komentarze
2018/08/28 07:05:57
Ależ świetnie trafiłaś :-) Tego ostatniego zespołu w ogóle nie kojarzę, nawet nazwy nie znam.
-
2018/08/28 09:33:26
No to relaks dla duszy miałaś:) Taki odpoczynek od pracowych tematów, przecież to bardzo potrzebne. Szczególnie takiej osobie jak Ty, szczerze zaangażowanej w to co robi. Jesteś wielka:)))
-
2018/08/28 09:45:09
Mam płytę Raz Dwa Trzy- Młynarski. Zajeżdżona do imentu, bardzo mi się te interpretacje podobają. A "Jeszcze w zielone gramy" to majstersztyk. Szkoda, że nie bywam na koncertach, bo w mojej mieścince takie gwiazdy nie bywają... Władze prędzej zaproszą Sławomira i Don Wasyla z zespołem na doroczny festyn dla ludu... ech...